Оконные вентиляционные приточные клапаны, климатические шумозащитные клапаны Air-Box  

Meniu
 • Pagrindinis
 • Produkcija
 • Dokumentacija
 • Klausimai ir atsakymai
 • Kaip pirkti
 • Kainos
 • Klausimai ir atsakymai

  Kam reikalingi langų oro pritekėjimo vožtuvai?

  Įdėjus kokybiškus sandarius plastikinius langus pažeidžiama projektinė patalpos oro apykaita, o tai sukelia visą eilę problemų. Blogėja gyvenimo sąlygos: padidėja drėgnumas, blogėja oro kokybė, gali atsirasti pelėsiai.

  Langų oro pritekėjimo vožtuvai leidžia užtikrinti norminę oro apykaitą, kai langai uždaryti, išsaugant visus hermetiškų plastikinių (PVC) langų pranašumus.


  Kodėl nepasinaudojus plyšine arba mikroventiliacija?

  Naudojant vėdinimui mikroventiliaciją langas praveriamas per visą savo perimetrą, todėl atsiranda skersvėjai, temperatūros svyravimai, padidėja triukšmas. Vėdinant tokiu būdu reikalinga kontrolė, tuo tarpu oro pritekėjimo vožtuvas , veikia nuolat, atlieka garso izoliavimo funkciją, užtikrina šviežio oro pritekėjimą į patalpos palubės zoną, tuo pačiu nesukeliant skersvėjo ir didelio temperatūros svyravimo.


  Kam reikalingas klimatinis oro pritekėjimo vožtuvas vasara?

  Išėjus iš namų ir palikus atidarytus langus, sumažėja namų saugumo lygis, dulkės, vabzdžiai, drėgmė lyjant lietui gali patekti į patalpas. Kai langai uždaryti ir neįrengtas oro pritekėjimo vožtuvas patalpoje kaupiasi kenksmingi garai nuo lakuotų, dažytų ir sintetinių paviršių, o ypatingai po remonto.

  Bet kokių pasyvių oro pritekėjimo įrenginių, kurių veikimo principas grindžiamas slėgio skirtumu tarp patalpos vidaus ir išorės, vėdinimo efektyvumas didžiausias rudens-žiemos laikotarpiu, kai slėgio perkryčio (traukos) skirtumas yra didžiausias. Šiltuoju metų laikotarpiu slėgio skirtumas sumažėja ir būna minimalus, atitinkamai tokios ventiliacijos efektyvumas taip pat minimalus. Be to, trauka, kuri susidaro dėl slėgio skirtumo priklauso nuo įvairių išorinių faktorių: namo stovėjimo vietos, pastato aukščio, įvairių meteorologinių reiškinių, ir t.t.


  Ar galima apsieiti be oro pritekėjimo vožtuvo?

  Kai kurios bendrovės, siūlančios PVC langus, rekomenduoja vėdinti patalpą apie 15 minučių iki 4 kartų per dieną, tai labai nepatogu arba net neįmanoma atlikti. Deguonies trūkumas ypač pavojingas tose vietose kur įrengtos dujinės viryklės, nes padidėja tikimybė užgesti liepsnai. Naudojantis dujine virykle reikalinga nepriekaištinga ventiliacija. Degdamas dujinis kuras deguonį paverčia anglies dvideginiu CO2, todėl specialiai įrengta vėdinimo sistema yra privalumas. Oro pritekėjimo vožtuvas daugeliu atveju leidžia atsisakyti priverstinio vėdinimo, ypač žiemą.


  Ar dėl pritekančio šalto oro žiemos metu nebus šalta bute?

  Kai normaliai dirba šildymo sistema - ne. Oro pritekėjimo vožtuvo pralaidumas reglamentuojamas normatyviniais dokumentais. Be to, lango oro pritekėjimo vožtuvas turi galimybę tolygiai reguliuoti tiekiamo oro srautą.


  Kam reikalingas oro pritekėjimo vožtuvas jeigu yra kondicionierius?

  Dauguma oro kondicionierių neteikia šviežio oro. Jų darbas grindžiamas tuo, kad oras paimamas iš kambario perėjęs filtrų sistemą, atšaldomas arba pašildomas ir vėl paduodamas į kambarį. Taigi, kondicionierius neužtikrina tinkamą gryno oro pritekėjimą.


  Ar žiemos metu gali užšalti oro pritekėjimo vožtuvas?

  Kai normaliai veikia oro trauka - ne, nes drėgnas oras nuolat pašalinamas iš patalpos ir todėl drėgmės lygis patalpoje mažesnis. Taigi, nėra priežasčių susidaryti kondensatui ir apledėti oro pritekėjimo vožtuvui..

  Nerekomenduojama visiškai uždaryti vožtuvo, nes tai sutrikdo oro cirkuliacija patalpoje, dėl to padidėja santykinis drėgnumas, ant langų susidaro kondensatas, o žiemos metu tai gali sudaryti sąlygas prietaiso apledėjimui.


  Ar didelė oro pritekėjimo vožtuvo kaina?

  Langų oro pritekėjimo vožtuvo kaina yra nedidelė ir praktiškai neturi įtakos galutiniai lango konstrukcijos kainai.


  2005-2012 © Air-Box - orą tiekiantys klimato ir ventiliacijos langų vožtuvai nuosaviems namams, biurams ir kitoms patalpoms.